İstanbul Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Hakkında Genel Bilgiler

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer Epilasyonu Sonrası Hakkında Bilgiler

Lazer epilasyonu cilt bakımından hassas kişileri bir takım kızarıklık ve kabarmalar şeklinde rahatsız edebilir. Ancak herkeste görülmeyecek bu durum yaşanırsa telaşa kapılmaya gerek yoktur. En geç ihtimalle 1 günde bu sorunlarınızdan kurtulabileceğinizi ve normal bir cilde kavuşabileceğinizi söyleyebiliriz. Lazer epilasyonu vücuda bir takım ışınlar ile enerji verilmesi şeklinde olduğu için hassas yapılı ciltlerde kısa süreli ufak sorunlar yaşatabilir. Ancak bunların hepsi geçicidir. Lazer epilasyonun ardından duş almak isteyenler ne soğuk ne de çok sıcak suyun altına girmemeleri gerekir. Ilık bir su ile kese gibi cildi baskıya maruz bırakabilecek şeyler olmadan yıkanabilirsiniz. Cildiniz lazer epilasyondan çıktığı ve lazer ışınlarına maruz kaldığı için son derece hassas bir durumda olacaktır. Onu tahriş edecek şekilde yıkanmaktan birkaç hafta uzak durun.

Lazer epilasyondan sonra dikkat edilebilecek belki de en önemli şeylerden bir diğeri ise güneşe çıkma konusunda acele edilmemesidir. Güneş ışınları lazer epilasyon sonucu hassaslaşan cildinize zarar verebilir. Bunu önlemek adına en az 3 gün güneş ışığından uzak durmaya çalışın. Mutlaka dışarı çıkmanız gerekirse bu durumlar için 30 koruma faktörlü kremler kullanabilirsiniz. Bu sayede zararlı ışınlar cildinizi fazla etkilememiş olacaktır. Lazer epilasyonun etkisi uzun bir süre devam edeceği için tüyleriniz bu süre zarfında uzayabilir. Bunun için endişelenmeyin yine uzayan tüyler lazer epilasyon etkisi sayesinde bir süre sonra kendiliğinden dökülecektir. Tüyleriniz yeniden uzadı diye ağda ya da kremler kullanmanıza gerek yok. En geç 15 güne kadar uzayan tüyleriniz tamamen dökülecektir. Bunun için biraz sabır göstermenizde fayda var. Şayet aşırı derecede kuru cilde sahipseniz bu 15 günlük süre biraz uzayabilir. Ancak yine de en fazla 20 günü bulacaktır. Tabi kuru cilde sahipseniz nemlendiriciler kullanarak tüy dökülmesini hızlandırabilirsiniz.

Operasyondan sonra sizi tamamen kontrol etmek ve analizler yapmak için kontrol seansına çağırabilirler. Bunun için lazer epilasyondan en geç 15-20 gün sonrası için bir zaman belirlenebilir. Bu kontrol seansında analizleriniz yapılacağı için tüylerinizi farklı yöntemlerle dökmeye çalışmadan en doğal şekliyle gitmenizde fayda var. Tüylerinizin ne kadar uzadığını ya da lazer epilasyonun etkisini ölçmek ve yeni çözümler geliştirmek için tüylerinizin doğal uzunluğu ile bu seanslara gidin. Bu tarz kontrol seansları lazer epilasyon etkisi tamamen istenen düzeye ulaşıncaya kadar sürebilir. Bu kişinin tüy yapısı gibi etkenlere göre değişebilir. Buna bağlı olarak sık sık seanslara gidilmesi ve kontrollerden geçilmesi son derece önemlidir. Kontrollerde tüyleriniz hakkında analizler yapılacağı için seanslar arasındaki zamanlarda tüylerinizi dökmek ya da kısaltmak için uğraşmamanız önemlidir.

Kontrol seanslarınıza düzenli olarak gelmeniz lazer epilasyonunu gerçekleştirme amacınıza son derece olumlu etkiler yapacağını bilmelisiniz. Sık sık yapılacak kontroller sayesinde istenen verim alınmadığı görülürse yeni tekniklerle müdahale edilebilir. Ya da sizin için görüşleriniz doğrultusunda daha uygun olacak çözümler üretilebilir. Bunların hepsi epilasyon sonrası kontrol seanslarına katılmanızla ilgilidir. Başta da belirttiğimiz gibi epilasyondan hemen sonra cildinizi tahriş edebilecek parfüm, deodorant ve benzeri alkollü temizleme ürünleri kullanımı en az 24 saat ertelenmelidir. Bu tür şeyler cildinizi tahriş edebilir. Duş almak için de hamam, sıcak küvet ya da sauna gibi yerler tercih edilmemelidir. Cildinizin hassaslık derecesine göre bu gibi aktivitelerden 3 ya da 5 gün kaçınmanız önemlidir. Aksi taktirde aşırı sıcak su cildinize zarar verebilir. Bu makalemizde lazer epilasyonu sonrasında yapılması gerekenleri konuştuk. Ancak unutmayın ki her şeye rağmen doktorunuzdan destek almanızda da fayda vardır.

Gelen Aramalar:

    LAZER EPİLASYON MERKEZİ

Popular Posts

Lazer Epilasyon Zara

Lazer Epilasyon Zararları Günümüz dünyasında çok sık tercih edilen lazer epilasyon ...

İstanbul Silivri La

İstanbul Silivri Lazer Epilasyon Merkezi Klasik yöntemlerle kurtulmaya çalıştıkça, kalınlaşarak artmaya ...

İstanbul Beykoz Laz

Lazer Epilasyon ile Mankenlere Taş Çıkartın Günümüzde artık pek çok teknik ...

İstanbul Tuzla Laze

İstanbul Tuzla Lazer Epilasyon Merkezi Sadece kadınların değil, erkeklerin de kâbusu ...

İstanbul Kartal Laz

Lazer Epilasyonla Vücudunuzda İstenmeyen Tüy Kalmayacak Ülkemizde daha çok bayanların en ...